ARENA LODOWA, JEKATERYNBURG, ROSJA

ice arena

ARENA LODOWA, JEKATERYNBURG, ROSJA

Kompleksowy projekt krajobrazowy obejmuje przebudowę ulic, głównej osi pieszej, Placu Cyrkowego, Areny Lodowej i Placów Muzealnych, liniowego wału parkowego rzeki Iset (prawy i lewy brzeg) oraz wykonanie kładek dla pieszych. Projekt, zlokalizowany w centrum Jekaterynburga, obejmuje obszar krajobrazowy o powierzchni ponad 18 ha. Przestrzeń wokół projektowanego terenu wypełniona jest obiektami użyteczności publicznej (Cyrk, dwa Uniwersytety, Synagoga, biura i centra handlowe, przyszła Hala Sportowa). Natomiast sam obszar nie miał jasno określonej funkcji. Zaprojektowaliśmy wielofunkcyjną przestrzeń dla rodzin z dziećmi, oferującą różnorodne zajęcia, na którą składają się place zabaw dla dzieci w różnym wieku, tarasy do relaksu i kontemplacji, boiska sportowe i miejsca na imprezy miejskie.

Projekt ma silną tożsamość Uralu, który był naszą inspiracją. Estetyka Uralu łączy zróżnicowaną architekturę budynków użyteczności publicznej kwartału i tworzy scenariusze funkcjonalnego wypełnienia tras rekreacyjnych. Skały Uralu odbijają się w tarasowych brzegach rzeki. Specjalnie zaprojektowane lampy mają kształt drzew i stają się miejskim przedłużeniem lasu. „Wodne” i „Leśne” place zabaw również rozwijają koncepcję Uralu.

Teren (z różnicami 6 metrów) został zmieniony w celu stworzenia środowiska bez barier za pomocą tarasów i ram. Jednocześnie celem było zapewnienie ludziom dostępu do zielonych brzegów rzeki i maksymalne zachowanie naturalnego krajobrazu. Gęste nasadzenia krzewów, bylin i dużych drzew, roślinność wodnochłonna wzdłuż brzegów rzek, wykorzystanie naturalnych materiałów tworzy „naturalną oazę” w centrum miasta.