FORUM CITY, JEKATERYNBURG, ROSJA

forum city

FORUM CITY, JEKATERYNBURG, ROSJA

Forum City to wielofunkcyjny kompleks w centrum Jekaterynburga. Zespół z dziewięcioma oddzielnymi budynkami i halą targową tworzy małe miasteczko w dużym Jekaterynburgu.
Krajobraz to wielowarstwowa struktura łącząca zabudowę mieszkaniową z infrastrukturą. Wielofunkcyjny krajobraz zaspokaja potrzeby wszystkich grup mieszkańców. W jej skład wchodzą place zabaw, tereny rekreacyjne z leżakami i ławkami, miejsca spotkań i boiska sportowe. Każdy obiekt krajobrazowy jest wielofunkcyjny, mogą z niego korzystać mieszkańcy w różnym wieku.
Atrakcją stanie się publiczny plac z drzewami, wielofunkcyjnym trawnikiem, ławkami i fontannami, wyznaczony przez zakrzywioną fasadę kompleksu targowego. Niejednorodny teren i wzgórza geoplastyczne przypominają naturalne ukształtowanie terenu leśnego.

Intensywnie zagospodarowana przestrzeń dziedzińca oferuje szeroki wybór indywidualnych i zbiorowych scenariuszy różnych działań. Osiąga się to poprzez podzielenie przestrzeni na dwa poziomy. Górna część dziedzińca jest prywatna i zapewnia mieszkańcom przestrzeń do pracy oraz place zabaw. Z halą targową połączony jest dolny dziedziniec, półotwarty z tarasami. Na pierwszych kondygnacjach mieszkalnych budynków powstają prywatne tarasy. Dachy to zielone przestrzenie publiczne przeznaczone do rekreacji, sportu i spotkań.

Tysiące krzewów i kwiatów oraz 150-200 drzew zostanie posadzonych na terenie osiedla i okolicznych ulic.

  • Two of our projects have been recognized at the Annual National Russian Landscape Awards 2017 ceremony. Design for a Solniechny District neighborhood park in Yekaterinburg received silver diploma for the best build public park in Russia in 2017, and the Solniechny housing block 2.1 received top award as the best design for a build landscape scheme for a housing estate in Russia in 2017.